Ogłoszenia

Dyrektor Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 17 im. Jana Brzechwy w Rybniku zawiadamia, że z dniem 01.07.2022r. ulega zmianie stawka żywieniowa na 8zł zgodnie
z zarządzeniem nr 4/2022 z dnia 03.06.2022r. dostępnym na stronie internetowej przedszkola.

Jednocześnie prosimy o wypełnienie deklaracji na nowy rok szkolny 2022/2023 w okresie
od 08.06.2022
do 24.06.2022.

Druk dostępny pod poniższym linkiem lub w budynku przedszkola.

Informacja dotyczy dzieci nowoprzyjętych i kontynuujących.
Druk deklaracji dostępny TUTAJ
Zarządzenie dostępne TUTAJ


 

Dzień Dziecka 2022

„Bohaterowie też płaczą”-
bajka przedstawiona przez nauczycielki z naszego przedszkola

1 czerwca, z okazji Dnia Dziecka nauczycielki tradycyjnie wystawiły bajkę dla wszystkich przedszkolaków.
W tym roku bajka była szczególna, wybrana specjalnie, z ukłonem w stronę naszych małych wychowanków z Ukrainy. „Bohaterowie też płaczą”- to pierwsza część serii bajek „Bohaterowie”, napisana przez Alicję Safarzyńską – Płatos. Autorka serii „Bohaterowie”- wyjaśnia najmłodszym sytuację na Ukrainie za pomocą historii myszek i ryjówek.
„Bohaterowie też płaczą” – bajkę tę można zaliczyć do bajek terapeutycznych. Pomaga dzieciom zrozumieć sytuację i przeżycia rówieśników z Ukrainy, dziecko, wczuwając się w trudne emocje bohaterów ma okazję zmierzyć się z własnymi, podobnymi uczuciami /strachem, lekiem, nieznanym/, rozbudza empatię.
Ponieważ do naszego przedszkola uczęszczają dzieci z Ukrainy, bajka była w szczególny sposób skierowana do nich. Zależało nam, żeby wśród polskich rówieśników poczuły się one ważne, rozumiane i akceptowane; żeby poczuły się częścią naszej przedszkolnej społeczności.
Żeby podkreślić, że jesteśmy jako placówka i ludzie w niej pracujący otwarci na dzieci i ich rodziców z Ukrainy zaprosiliśmy do współtworzenia przedstawienia mamę naszego wychowanka z Ukrainy. Wspólnie z nauczycielką pełniły one rolę narratorów, każda prowadziła narrację w swoim języku. Kilka nauczycielek wcieliło się w rolę bohaterów bajki, manipulując sylwetami           i będąc głosami postaci. Oprawa muzyczna wprowadziła wszystkich w magiczny świat bajek, podkreśliła nastrój i emocje towarzyszące postaciom oraz miejscom gdzie rozgrywały się sceny bajki.
Na zakończenie przedstawienia dzieci wraz z paniami uczestniczyły w popularnej zabawie ruchowej, poprowadzonej po polski    i po ukraińsku.
Pani dyrektor podziękowała wszystkim zaangażowanym w przedstawienie a szczególnie mamie naszego, która chętnie zgodziła się wziąć udział w bajce dla dzieci i stać się częścią naszej społeczności.
Napisana przez Alicję Safarzyńską – Płatos seria „Bohaterowie” składa się z 3 części, każda z nich wykazuje działanie terapeutyczne. W związku z tym dzieci będą miały możliwość posłuchania bajek z tej serii na kanale You Tube by poznać dalsze losy i przygody Myszek i Ryjówek

cz. I

https://youtu.be/e_e5E97JMX4

cz. II

https://youtu.be/e18Vx7GOkNQ

 

Wyniki konkursu

Przedstawiamy wyniki konkursu „Zdrowie na talerzu”. Dziękujemy za liczny udział i gratulujemy wyróżnionym!

 


 

Tydzień regionalny

W zeszłym tygodniu nasze przedszkolaki podróżowały po różnych regionach Polski.
Uczyły się naszej gwary, poznały ciekawostki związane z Bałtykiem oraz naszymi pięknymi górami.

 


 

wyniki konkursu


W naszym przedszkolu odbyła się akcja” Wielkanocne Życzenia dla Pensjonariuszy” w którą włączyły się dzieci
ze wszystkich grup. W ramach tej akcji dzieci z niewielką pomocą Pań wykonały kartki wielkanocne dla Pensjonariuszy Miejskiego Domu Pomocy Społecznej w Rybniku.

 


 

Klub Małego Wolontariusza w grupach Żyrafki i Pszczółki działa prężnie. Tym razem dla seniorów z rybnickiego MDPSu trafił zajączek, a dzieci przygotowały krótkie świąteczne przedstawienie.

 


 

Wyniki rekrutacji

Listy kandydatów przyjętych do przedszkola na rok szkolny 2022/2023 znajdują się w zakładce rekrutacja.