Kochani Rodzice!

Dziękujemy za te wszystkie miłe słowa dotyczące naszego filmiku. Stworzyłyśmy go od serca jako forma podziękowania dla Państwa za zaangażowanie w wyzwanie, jakie niewątpliwie stanowi zdalne nauczanie! Cieszymy się, że wywołał on tyle pozytywnych emocji a one w obecnej sytuacji są nam wszystkim bardzo potrzebne i dają nadzieję na lepsze jutro.

Drodzy Rodzice sytuacja, w której się znajdujemy jest bardzo szczególna i wszystko wskazuje na to, że jeszcze trochę potrwa… Wymaga ona od nas wzajemnej współpracy, zrozumienia i wsparcia. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji od 25 marca prowadzimy zdalne nauczanie. Pragnę zapewnić, że Panie Nauczycielki dokładają wszelkich starań aby dzieci realizowały podstawę programową w tej nowej rzeczywistości, w której znaleźliśmy się z dnia na dzień. Wspólnie ze mną ustalają tygodniowy zakres treści nauczania dostosowany do możliwości psychofizycznych dzieci
i realny do zrealizowania w warunkach domowych. W związku z powyższym, codziennie na tablicy wirtualnej padlet danej grupy zamieszczane są treści nauczania na dany dzień. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że muszą Państwo pogodzić wiele obowiązków, dlatego to Państwo decydują o jakiej porze dnia dzieci wykonają dane zadanie. Prosimy aby prace wykonane przez dzieci gromadzić w teczkach. Dziękujemy również za zdjęcia dokumentujące pracę dzieci. Wszystkie jesteśmy pod wrażeniem Państwa zaangażowania i kreatywności! Mamy nadzieję, że nasze propozycje, które zamieszczamy umilą naszym przedszkolakom obecne dni. Dbamy również aby wszelkie linki, które polecamy Państwa uwadze były bezpieczne dla dzieci. Pragnę poinformować, że obserwacja również będzie prowadzona w formie zdalnej.

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy Państwa do konsultacji  z nauczycielami, czy to drogą mailową czy telefonicznie. W kąciku dla Rodziców został zamieszczony harmonogram konsultacji
a numery telefonów łącznie z moim przekazałam Państwu na platformie eprzedszkole, tak aby tylko i wyłącznie Państwo mieli dostęp do powyższych danych.

Cała kadra naszego przedszkola czeka już z utęsknieniem na powrót naszych dzieci do przedszkola. Teraz jest w nim pusto i tak smutno… ale wierzymy, że już niedługo wróci do niego życie 🙂 W razie jakichkolwiek pytań pozostaję do Państwa dyspozycji.

    życzę zdrowia dla wszystkich

        Anita Skupień

dyrektor